Фото з сайту: http://pixabay.com
Скажи мені, що ти їж – і я скажу тобі, худий ти, чи товстий. Це спірна фраза, однак, у більшості випадків працює та справедливо виявляє, чи є у людини надмірна вага, чи ні.
Чи звертали ви увагу, що їдять на вулицях люди – під час обідньої перерви, наприклад? Ви ніколи (ну, майже ніколи…) не зустрінете струнку дівчину, яка їсть біляш чи смажений пиріжок. В руці буде банан, або скляночка йогурту. Зате завжди ріжок морозива або смачний жирнючий біляш тримає рука жіночки або чоловіка, чий розмір одягу десь 54-ий, не менше. Це закономірність — ви це помітите, якщо будете пильно звертати увагу на те, хто що їсть.
Некорисні, висококалорійні страви можуть вживати без будь-якого впливу на фігуру, мабуть, тільки ті, хто зрання та до вечора займається важкою фізичною працею – можливо, будівельники чи ремонтники доріг. Більшість із нас, зайнятих інтелектуальною працею, навіть при заняттях спортом, переїдає та має звичку їсти більше, ніж потрібно.
Спосіб життя — ось основна причина, чому ми переїдаємо або маємо дурні звички їсти усілякі “пундики” понад міру. Ми “заїдаємо” стреси, ми їмо, коли хочеться пити, ми їмо, не думаючи – за бесідою чи у кіно, біля телевізора або комп’ютера. Більш того, наш спосіб життя у швидкому темпі визначає тип їжі – щось швидке для приготування: зварити сосисок, з’їсти гамбургер чи бутерброд з ковбасою, відварити макарони… Мало хто хоче проводити багато часу біля плити та готувати овочі чи м’ясо — тому що часу постійно не вистачає й на інші справи. Що ж робити, коли все ж таки хочеться їсти смачно, та й залишатися з нормальною вагою? Що робити, коли вистачає часу тільки на перекуси? Як змінити свій спосіб харчування?
По-перше, бажання. А по-друге — вживання помічників, приладдя для кухні: скороварки, пароварки та мультиварки-скороварки. Так, саме мультиварка може стати першим кроком у вашому намірі змінити спосіб харчування. При цьому це не значить, що уся ваша їжа стане прісною та несмачною — спочатку ви просто виключаєте з меню смажені та жирні страви.
У мультиварці можна готувати все, що завгодно – це “капітан очевидність”. Цей пристрій готує страви так, що можна повністю виключити додавання масла, та навіть готувати корисний йогурт. Якщо ви виключите зі свого раціону картоплю, рис, твердий сир, жирні сорти м’яса, соняшникове насіння, ізюм, солодке, а будете вживати овочі, каші та тушковане м’ясо та рибу — вже через місяць ви помітно схуднете. За допомогою мультиварки ви можете готувати соте, рататуй, рагу, каші, супи та сирну запіканку замість десерту — при цьому дуже швидко та смачно!
Овочі, тушковані у мультиварці-скороварці, особливо сподобаються тим, хто не їсть молочного. Готувати їх можна як окремо, так і з м’ясом: м’ясо завдяки тиску стає таким ніжним, що просто тане у роті.
Спробуйте рецепт корисної страви «Рататуй», який підходить для тих, хто намагається схуднути без строгих обмежень у їжі:
У миску мультиварки покладіть нарізані великими шматками кабачки або цукіні, червоні та помаранчеві болгарські перці, порізані кубиками баклажани та спаржеву квасолю, подрібнену на шматочки по 3 см. Трошки посоліть та додайте чорний перець. Додайте у суміш нарізані крупними шматками томати (бажано сорт “сливка”, щоб тримали довше форму), додайте подрібнений часник та базилік. Перемішайте та виставте режим тушкування овочів. Через хвилин 10 чудовий рататуй буде готовий. Посипте свіжою зеленню – на ваш смак та їжте на здоров’я.
Таку страву можна їсти хоч цілий день – навіть дозволяється полити трошки оливковою олією. Також ви зможете потушкувати й курячу грудку, або індичку: посипте різними приправами, полийте соусом із оливкової олії, меду, лимонного соку та французької гірчиці та вибирайте програму для тушкування птиці. Курка виходить ніжною та соковитою. Позбувайтеся зайвої ваги легко і смачного.