З початком травня розпочинається і всеукраїнський шашличний сезон, до якого успішно доєдналась і наша родина. У зв’язку з цією урочистою подією, пропоную Вам рецепт найсмачніших і найніжніших у світі шашликів від гриль-повара одного із львівських ресторанчиків, який, напевно, знаходився в дуже доброму гуморі в той день, коли розказував рецепт.
І от тепер всі ми маємо змогу насолоджуватися смаком шашликів зі свинини, не зіпсованої ніякими додатковими і зовсім непотрібними в даному випадку присмачуваннями.
Не раджу для приготування шашлика купувати готовий замаринований напівфабрикат у супермаркеті. Набагато краще купити свинину самостійно і замаринувати, тим більше, що це не так і складно. Отже, приступимо.
Інгредієнти
2 кг свинини (шия або шинка)
5 ст.л. олії
сіль, чорний перець
вино для збризкування
Приготування
Для початку, необхідно визначитися, де Ви готуєте шашлик: на природі, чи вдома на грилі. Звісно, на природі шашлик вийде смачнішим — це аксіома. Але вдома на грилі теж можна зробити доволі непогано, хоча задоволення явно не те.
Тепер про м’ясо і його маринування. Традиційно, шашлик мав би готуватися з баранини, але в силу того, що баранина в Україні не найбільш поширене і популярне м’ясо, то ми будемо готувати його зі свинини. Для шашлика краще вибирати шию чи шинку, оскільки ці шматки є жирнішими. Звісно, для більш дієтичного шашлика можна вибрати полядвицю чи вирізку, але в такому випадку шашлик буде сухішим.
В середньому, на компанію з 5 дорослих людей на природі вистачає 2 кг сирого м’яса… правда, це залежить ще й від апетиту.
Свинину треба вибирати гарну, без жилок, світлу, з прожилками жиру, тоді шашлик буде ніжним і соковитим. Вибране м’ясо поріжте на шашличні шматки, розміром приблизно 5 на 6 см і перекладіть у посудину, в якій буде маринуватися шашлик. Тепер додайте сіль, перець і олію.
Маринад на смак має бути ніби трохи пересолений, бо сіль ще всмокчеться у м’ясо і розподілиться по шашлику. Більше нічого додавати до маринаду не потрібно, в такому вигляді ставте маринуватися шашлик в холодильник на день-два. Свинина, замаринована таким чином, чудово поводить себе під час смаження на вогні і виходить на диво ніжною і запашною.
Наступний крок — це смаження, власне, шашлику. Насадіть замариновані шматки на шомпури. Щодо тривалості смаження шашлику, то все залежить від кількості жару, який Ви підготували з цією метою. Якщо жару доволі багато, то шашлик буде готовий за 30-40 хвилин. Якщо вугілля трохи менше, то шашлик може смажитися і годину.
Техніка смаження дуже проста: ставите шомпури з шашликом на підставку над вугіллям, смажите з однієї сторони, коли та підрум’яниться, перевертаєте. Можна час від часу збризкувати його червоним вином. Але не перестарайтеся, щоб не залити жар. Також треба пильнувати, щоб шашлик не пригорів і щоб жар не перетворився на вогонь, який зазвичай гаситься тим вином, що підготоване для збризкування.
Коли шашлик підрум’яниться, набуде легкого золотисто-коричневого кольору, то він вважається готовим. До шашлику добре смакують різноманітні томатні соуси, кетчупи, гострі і лагідні – все на Ваш смак. І вдалих Вам шашликів!
Ірина
Дякую за класний рецепт шашлика! Готували на вихідні – вийшов дуже ніжний і ароматний 🙂
Lupus
Беручи на шашлик полядвицю, Ви ризикуєте поламати об неї зуби, або в кращому разі будете гамати доволі жорстке м’ясо) Як на мене, найкраще м’ясо для шашлика – вирізка. Вона позбавлена недоліків шиї (прожилки в перемішку з сальцем, які часом не хочуть жуватися) і разом з тим ніжна та м’яка, навіть трошечки недосмажена (а-ля стейк з кров’ю)))
олександер
Сорок хвилин для приготування шашлика максимум, бо він вийде не сочним. Потрібно правильно підібрати температуру і відстань шомпура над вугіллям, щоб м”ясо швидко зарум”янилось і вкрилось корочкою.
А в маринад я додаю багато цибулі, тоді процес маринування набагато скорочується і м”ясо виходить ніжне.
З полядвиці можна приготувати щось інше,тільки біда в тім, що ту страву назвати шашликом……язик не повертається.
КАТРУСЮ, Ви – МОЛОДЧИНА! Дуже подобається Ваша сторінка. Дкую за Ваші рецепти. Оформлення – СУПЕР!!!!