Для любителів кави і шоколаду — це саме те, що потрібно. Супер-м’які коржі, які завдяки використанню амонію дуже довго залишаються ніжними, ідеально поєднуються з солодким і хрустким горіховим безе та гірчинкою кавового крему.
Інгредієнти
Шоколадні коржі
2 скл. борошна
4 яйця
2 скл. цукру
2 скл. сметани
2 ч.л. амонію, погашеного 2 ст.л. теплого молока
5 ст.л. какао
Горіхове безе
6 білків
1,5 скл. цукру
1 скл. подрібнених грецьких горіхів
Кавовий крем
400 г вершкового масла
1 уп. класичного пудингу (на 500 мл рідини)
4 ст.л. розчинної кави
½ банки згущеного молока
4-6 ст.л. цукру
Приготування
Шоколадні коржі
Добре збийте яйця міксером. Додайте цукор, збивайте до його повного розчинення, тоді додайте сметану і ще пару хвилин позбивайте. Тепер в 2-3 прийоми додайте просіяні та змішані борошно і какао, збивайте до утворення однорідної маси на середній швидкості. У кінці додайте амоній, погашений молоком. З цього тіста необхідно випекти два коржі. Кількість тіста розрахована на велику бритванку. Кожен корж випікати при температурі 180 градусів протягом 30-40 хв. Тут все залежить від особливостей духовки. Готовність можна перевірити деревяною паличкою — якщо після протикання тіста вона залишається сухою, то корж готовий.
Горіхове безе
Приготування правильного безе — це справа не з легких, але можлива для виконання, якщо слідувати правильному порядку приготування і усім рекомендаціям. Для початку, яйця для безе повинні бути з холодильника. Відділяти білки від жовтків треба дуже акуратно, бо якщо хоча б трохи жовтку попаде до білкової маси, то безе дуже сильно ризикує не вдатися. Саме тому кожне окреме яйце краще розбивати над порожньою посудиною, а не над усією білковою масою, щоб уникнути “аварії”. Крім того, посуд повинен бути абсолютно сухим і чистим.
Після того, як білки відділили від жовтків, додайте до білкової маси дрібку солі для кращого результату і збивайте. Добре збиті білки мають вигляд білої піни, яка не випадає з миски при її перевертанні, а від міксера зверху на тій піні утворюються так звані піки — гострі верхівки. Коли білки збиті, поступово, продовжуючи збивати, додавайте цукор. Збивайте безе до повного розчинення цукру, після чого додайте подрібнені горіхи і легко перемішайте. Для випікання безе потрібно перекласти в бритванку, попередньо підстеливши пергамент. Добре його розрівняйте і поставте в розігріту до 100 градусів духовку (мінімальний вогонь). Може знадобитися 2-3 години для того, щоб безе добре підсохло.
Кавовий крем
Пудинг перемішайте з кавою і цукром і заваріть з використанням 300 мл рідини в порядку, вказаному на упаковці. Кількість цукру залежить від Ваших уподобань, якщо хочете солодший крем — додавайте більше. Охолодіть пудингову масу до кімнатної температури. Вершкове масло кімнатної температури збийте міксером, поступово додавайте згущене молоко, а тоді, продовжуючи збивати, поволі додавайте по 1 столовій ложці пудингу. Пудингова маса і вершкове масло мають бути однакової температури, інакше крем може розслоїтися.
Коли коржі і безе будуть готові і охолонуть, перемажте їх кавовим кремом в порядку: корж, безе, корж і дайте постояти хоча б ніч, а краще добу. Смачного!