Консервація Рецепти

Мариновані помідори

Рецепт консервування помідорів

Це рецепт класичних маринованих помідорів. Консервують на зиму свіжі, здорові, цілі, тверденькі томати. Бажано брати невеликі та неребристі. Добре, якщо помідори мають овальну чи грушкоподібну форми. М’які помідори краще не брати на консервацію, а переробити на томатний сік або пюре.

Приготування

На трилітрову банку потрібно: 2 галузки з суцвіттями кропу, 3-4 середні зубці часнику, невеликий шматочок кореня хрону або 1-2  листочки, трішки червоного перцю та ½ чайної ложки зерен гірчиці, 5 горошинок чорного перцю та 3 духмяного, 3-4 листочки вишні.

Помідори перед закладанням у банки добре помийте. У помиті банки накладіть на дно кріп, часник, червоний перець, хрін, чорний та духмяний перець. За бажанням покладіть туди також гірчицю, петрушку і листя вишні. Потім складіть помідори у банки.

Стосовно приправ, то тут можете доволі вільно експериментувати. Хочете трохи гостріші – додайте більше червоного перцю. Хочете духмяніші – дайте більше горошків перців, можна навіть додати коріандр, а дехто навіть м’яту додає. Хоча я сама не пробувала.

Для приготування 10 літрів розсолу у воді розчиніть по 1,5 склянки солі та оцту і 0,75 склянки цукру та закип’ятіть. Гарячим розсолом залийте банки з помідорами. На трилітрову банку іде близько 1,5 л розсолу.

Банки з помідорами накрийте кришками і поставте у високий баняк, наповнений водою. Вода навколо банки повинна постійно, але не сильно кипіти. Так пастеризуйте помідори 15-20 хв. (тривалість залежить від сорту помідорів: чим твердша шкірка, тим довше варто пастеризувати). Потім кришки закатайте, а банки переверніть, щоб пересвідчитися, що закатано добре. Ну і тепер можете спокійно чекати зими, щоб відкрити банку з маринованими помідорами і спробувати наші смачні закрутки :).

Інгредієнти

помідори
часник
кріп (суцвіття)
гострий червоний перець
хрін (листя або корінь)
зерна гірчиці (за бажанням)
чорний перець горошком
духмяний перець
петрушка (за бажанням)
листя вишні (за бажанням)
сіль
цукор
оцет


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *