І як це готувати? – Подумала я, коли побачила ці маленькі блискучі чорні квасолинки, подібні на насіння соняшника. Коротше, я спочатку трохи розгубилася, а тоді вирішила приготувати, як звичайну квасолю – замочила і залишила на ніч, щоб розмокла. Далі – все просто. Навіть більше подаю цей рецепт як ідею до посту, щоб урізноманітнити меню.
Інгредієнти
250 г чорної квасолі
1 велика цибулина
4-5 горошин чорного перцю
2 горошини духмяного перцю
сушені італійські трави
2 лаврових листка
трохи сушених грибів (або грибний кубик чи приправу)
сіль, перець
олія для смаження
Приготування
Якщо берете сушені гриби, то їх теж попередньо замочуємо, як і квасолю.
Мочену квасолю варимо на повільному вогні до готовності. У мене був дуже повільний вогонь, і я по ходу забула про те, що я щось готую, тому варилася моя квасоля години чотири. Але я думаю, що двох годин буде вповні достатньо :). Коли квасоля стане м’яка, посоліть і поваріть ще трохи – хвилин 10-15.
Сушені гриби варяться не так довго, як квасоля :). Їх відварюємо і ріжемо на дрібні шматочки.
Цибулину подрібнюємо і обсмажуємо на олії разом із грибами (якщо використовуєте). Додаємо до цибулі з грибами уже варену квасолю разом із рідиною, в якій вона варилася. Досолюємо, додаємо горошинки перцю і лавровий листок, перчимо, додаємо грибну приправу (якщо не використовуєте грибів, наприклад). Тушимо на повільному вогні ще хвилин 20. Якщо потрібно, час від часу доливаємо води, яка випаровується. Більше потрібно дивитися по консистенції – вона має бути… ну як у рагу чи гуляша з овочами.
Ще думаю, що процедуру тушіння можна спокійно замінити запіканням у духовці.
Після цих всіх нехитрих маніпуляцій, квасоля має бути готова і запашна. Смачного!