Дієтичні страви Пісні страви Перші страви Рецепти Строгий піст

Пісний борщ із вушками на Святвечір

Різдвяний борщ

Святвечірній борщ із вушками – це традиційна західноукраїнська страва, яку готують саме на Святвечір. Вушка – це такі вироби з тіста, як равіолі чи пельмені, але з  пісною грибною начинкою. Пісний прозорий борщ часом заправляють часником, але це для тих, хто любить. Раніше святковий борщ закислювали буряковим квасом, що давав особливу кислинку. Зараз усе частіше для цих цілей використовують оцет чи лимонний сік.

Ще одним інгредієнтом, який додають до різдвяного борщу, є грибний відвар з грибів, які йдуть на начинку вушок. Він додає борщу особливого аромату і присмаку.

Інгредієнти

На борщ (на 3 літри води):
3-4 буряки
морквина
корінь петрушки
2 цибулини (1 для варіння, 1 – для засмажки)
по 2-3 горошки чорного та духмяного перцю
1-2 лаврових листки
сіль
грибний відвар від начинки для вух
оцет або лимонний сік (1-2 ст.л. за смаком)

Вушка:
тісто як на вареники
50-70 г сушених грибів
олія для смаження
2 ст.л. сухарів
сіль, перець

Приготування

Найкраще, як на мене, готувати сам борщ у переддень Святвечора, а вушка вже 6 січня перед вечерею. Хоча, в сучасних умовах вушка можна готувати і наперед, заморозивши їх в морозилці.

Борщ ми готуємо “по-швидкому”. Пишу “ми”, бо завжди це робимо разом із чоловіком – кажуть, спільна робота зближує ;). Тож, буряк для борщу попередньо чистимо і натираємо на великій терці, заливаємо водою, додаємо почищені моркву, петрушку і розрізану навпіл цибулину. Варимо це все на невеликому вогні, періодично знімаючи пінку. Після закипання додайте горошинки перцю, лаврове листя і варіть до готовності моркви і петрушки. По тому, вимкніть і залиште борщ настоятися на кілька годин. Ми переважно лишаємо на ніч у холодному місці.

Тоді борщ відціджуємо, додаємо грибний відвар, засмажуємо і додаємо цибульку, повторно доводимо до кипіння, додаємо лимонний сік або оцет, досолюємо, доперчуємо. Подається борщ у гарячому вигляді з вушками в тарілці.

Вушка. Спершу для вушок відварюємо гриби. Гриби бажано брати білі. Сушені гриби попередньо відмочуємо протягом кількох годин у воді, а якщо заморожені, то просто відварюємо. До білих грибів можна додати і звичайних печериць, щоб начинки вийшло троха більше ;). Смачний відвар із грибів буде використаний для борщу.

Начинка для вушок. Гриби відцідити, змолоти на м’ясорубці. Цибулю подрібнити і пісмажити на олії. Окремо висмажити гриби, щоб випарувалася волога, тоді додати до них цибулю, сухарі, сіль та перець. Цим фаршем будемо начиняти вушка.

Тісто на вушка – це те саме тісто, що й на пісні вареники. Тільки беремо десь чверть від тої кількості, що в рецепті. Тобто, на 1 скл. борошна беремо 60-70 г води і дрібку солі. Замішуємо тісто і ліпимо вушка формою, як пельмені. Відварюємо, відціджуємо, викладаємо на дошку, щоб стекли.

При бажанні можна додати до борщу з вушками ще й часник. Смачного!


6 коментарів

  1. Оксана Валеріївеа

    Дякую авторці за ідею, але, на мою думку, дуже багато буряка. Успіхів!

  2. Baba Lyuba

    Ну, Ви уявляєте для 3 літрів борщу – 3-4 буряки?!?! та 2 ложки оцту?!?!?! Це кислий рфдкий вінегрет виходить.

    • Думаю, спершу варто спробувати, а тоді критикувати. Але за коментар дякую 🙂

  3. Оксана

    Дуже смачний борщик виходить!!!Чоловіка за вуха не відірвати:)Вживаємо і з вушками і з млинцями з м’ясом:)Дякую за рецепт:)

  4. Богдана

    Дуже смачний борщ виходить, теж варимо за схожим рецептом, от тільки ще гриби кладемо в борщ і вушка грибні робимо. Грибів і кислоти не перебор. А фукають ті, хто поняття зеленого в такому борщі не має, бо ніколи не пробував.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *